Skip to main content

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesinde online eğitim dönemine geçiliyor.

Türkiye Vodafone Vakfı, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Vakıf, Habitat Derneği işbirliğiyle yürüttüğü Yarını Kodlayanlar projesini online ortama taşıdı. Buna göre, 7-14 yaş arası çocuklar dijital platformlar üzerinden açılacak sınıflar aracılığıyla kodlama öğrenebilecek. Yarını Kodlayanlar Online Eğitimleri ile yaz sonuna kadar 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Online eğitim programları kullanılacak

Yarını Kodlayanlar Online Eğitimleri’ne katılmak isteyen çocukların başvuruları, 23 Nisan’dan itibaren veli ve öğretmenleri kanalıyla alınacak. 25 Nisan’da başlayacak online eğitimlere Habitat Derneği’nin websitesinde yer alan formu doldurularak başvurulabilecek.  Canlı dersler ise platform üzerinden verilen link vasıtasıyla yapılacak. Gönüllü eğitmenler, belirtilen saatlerde çocuklarla buluşarak canlı ders yapacak. Bu buluşmalar sırasında uygulamaların teorik yönleri çocuklara anlatılacak. Çocuklarla aynı zamanda mini etkinlikler de yapılacak. Eğitim bitiminde çocuklara online katılım belgesi de gönderilecek.