Skip to main content

Coronavirusü dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Salgındaki son durumu görmek isteyenler, gerçek zamanlı çevrimiçi haritadan takip edebiliyor.

Coronavirus salgını Çin’de artarak devam ederken tehlikenin boyutu her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Dünyada dalga dalga yayılan virüs salgınının etkileri gün geçtikçe artmaya devam ederken, ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Coronavirusünün günlük durumunu gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi.

Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler; ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor.

Haritadan canlı olarak hangi ülkelerin coronavirüsüne yakalandığını, ölü sayısının ya da iyileşen hasta sayısını takip edebiliyorsunuz. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 7 milyonu aşkın vaka bulunuyor. Global tabloya buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirus Haritası (Coronavirus Live Map)

Coronavirusünü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Coronavirusün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Coronavirus salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.