MÜZİK

Digital Age | 14.04.2022 - 18:29

Coachella Fortnite’a geliyor

Coachella temalı ürünlere ve müziklere bugünden itibaren erişilebilecek.

Her yıl düzenlenen ve tüm dünyadan müzikseverleri ağırlayan Coachella, Fortnite’a geliyor. Festivalin organizatörleri tarafından yapılan açıklamaya göre, Fortnite, Coachella temalı dijital varlıkları ve müzikleri bünyesine katacak. Fortnite’da kullanılabilecek olan en önemli dijital varlıklar ise Coachella temalı kıyafetler. Zira bir müzik festivali olan Coachella, aynı zamanda katılımcıların kıyafet seçimleri ile de konuşuluyor.

Bu yıl 15-17 ve 22-24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan festival için paylaşılacak olan içerikler 14 ve 22 Nisan’da iki set halinde oyuna eklenecek.

Ek olarak, Coachella oyun içinde bulunan Icon Radio’yu da devralacak. Böylelikle oyuncular Coachella sahnesine çıkan 30’dan fazla müzisyeni Fortnite oyunu içerisinde kullanılan araçlarda dinleme imkânı bulacaklar.

Bu iş birliği her ne kadar Coachella’nın oyuna ilk ziyareti olsa da daha önce Marshmello ve Ariana Grande’nin oyun içinde konser verdikleri ve Epic Games’in şarkıcıların turnelerine eklemeleri için oyuna bir konser sahnesi eklediği biliniyor. Coachella ise bu yıl NFT satışına başladı.

Kaynak: Coachella is coming to Fortnite – The Verge