Skip to main content

Coachella, sadece festivalin önemli anlarını ölümsüzleştirmiyor, festival tutkunlarına önemli bir fırsat da sunuyor.

NFT furyasının bir döngü içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Popülariteden dolayı artan işlem hacminin NFT’leri günden güne daha popüler kılması daha fazla yatırıma ve daha büyük bir işlem hacmine yol açıyor. Bu çığ etkisiyle birlikte sanatçılar, tasarımcılar, şirketler ve hatta sıradan internet kullanıcıları bile bu furyaya ucundan da olsa dahil olmak için çaba gösteriyorlar. Bu çabalar her gün yeni bir NFT haberinin paylaşılmasına yol açıyor.

Şirketler, kendi alanları içerisinde NFT’lerin muhtemel kullanım alanlarına yatırım yaparken, eğlence sektörü de NFT’leri entegre etmek için yaratıcı yöntemler arıyor. Bu durumun tek istisnası Coachella olabilir. Zira Coachella’nın satacağı NFT’lerin en büyük avantajı bugüne kadar duyulan pek çok projenin odağında yer alanlardan biraz farklı.

Coachella, satacağı NFT’ler ile NFT’leri satın alacak kişilere ömür boyu festivale giriş imkânı sağlayacak. Aynı NFT’lerin fiziksel ve dijital varlıklar ile festival alanında çeşitli deneyimlere erişim için kullanılması da planlananlar arasında. Coachella Collectibles adıyla anılan projede NFT’ler Coachella’nın kurduğu bir NFT pazarı aracılığıyla 4 Şubat tarihinde satışa sunulacak.

İkonik bir Coachella posteri ile festival tarihinin ikonik anlarından fotoğraflar ile seslerin de NFT olarak satılacağı pazarın şüphesiz en gözde NFT’si olan ömür boyu katılım imkânı sağlayan “dijital anahtarlara” sadece on kişi sahip olabilecek.

Kaynak: You Can Attend Coachella for Life With This NFT – How-To-Geek