Skip to main content

OpenAI, kullanıcıların yapay zekâ chatbot’u ChatGPT’yi kullanabilmeleri için hesap açmalarına artık gerek olmadığını açıkladı.

ChatGPT’nin 2022 yılında kullanıma sunulmasından bu yana, kullanıcıların bir hesap açması gerekiyordu. OpenAI artık ChatGPT’yi kullanmak için bir hesaba ihtiyaç duyulmayacağını açıkladı.

Şirket konuya ilişkin blog yazısında, “İnsanların yapay zekânın faydalarından yararlanabilmesi için ChatGPT gibi araçları geniş çapta kullanılabilir hale getirmek misyonumuzun temelini oluşturuyor. 185 ülkede 100 milyondan fazla insan, yeni bir şeyler öğrenmek, ilham almak ve sorularına yanıt almak için haftalık olarak ChatGPT’yi kullanıyor. Bugünden itibaren ChatGPT’yi kaydolmanıza gerek kalmadan anında kullanabilirsiniz. Yapay zekânın yeteneklerini merak eden herkesin erişebilmesini sağlamak amacıyla bunu kademeli olarak kullanıma sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

OpenAI tarafından aktarılan bilgilere göre; kullanıcılar bir hesabı olsun veya olmasın, ChatGPT ile sohbet etkinliklerinin OpenAI’ın yapay zekâ modellerini eğitmek için kullanılıp kullanılamayacağını “Ayarlar” bölümünden değiştirebiliyor.

OpenAI, daha geniş bir kategoride komutların ve içerik üretiminin engellenmesi de dahil olmak üzere bu deneyim için ek içerik korumaları getirdiğini de belirtti ancak bu kategorilerin ne olduğu hakkında ayrıntı vermedi.

Kaynak: Start using ChatGPT instantly – OpenAI