Skip to main content

8 Ocak’ta başlayan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bugün sona eriyor Tüketici Elektroniği fuarı Panasonic Başkanı Kazuhiro Tsuga’nın açılış konuşmasıyla başladı. Faaliyetlerini, insan hayatını etkileyen ev, ev dışı, kişisel ve mobil…

8 Ocak’ta başlayan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bugün sona eriyor

Tüketici Elektroniği fuarı Panasonic Başkanı Kazuhiro Tsuga’nın açılış konuşmasıyla başladı. Faaliyetlerini, insan hayatını etkileyen ev, ev dışı, kişisel ve mobil gibi dört geniş alana yoğunlaştırdıklarından bahsetti. Çeşitli alanlarda uzman konuşmacılar, Panasonic’in bu alanlarda getireceği yeniliklerin ve ekolojik çözümlerin detaylarından söz etti.

Samsung Electronics 2013 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarında (CES), Samsung Smart TV Gelişim Kiti’nin (Evolution Kit) tanıtımını yaptı. İlk tanıtımı CES 2012’de yapılan Gelişim Kiti (Evolution Kit), Samsung’un 2012 modeli Smart TV’lerinin yeni Samsung 2013 Smart TV’lerine  dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Müşterilerin 2013 Smart TV’lerinin sunduğu özelliklere kavuşmak için Gelişim Kiti’ni (Evolution Kit) Samsung Smart TV cihazının arkasına yerleştirmeleri yeterli olacak.

Huawei CES 2013’te dört çekirdekli, 5 inç ekranlı Ascend D2, 6,1 inçlik ekrana sahip Ascend Mate ve Windows Phone 8’li Ascend W1 akıllı telefonunu tanıttı. 
Kingston CES’de Kingston HyperX bellek teknolojisinin 10. yıldönümüne özel sürümünü tanıttı.
Qualcomm yeni nesil Snapdragon Premium Mobil İşlemcileri duyurdu. Audi, Qualcomm Technologies Inc. tarafından üretilen araç içi 4G LTE kablosuz genişbantı CES 2013’te açıkladı. 
Qualcomm ayrıca bugün yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Technologies aracılığıyla ‘Her Şeyin İnterneti’ (Internet of Everything – IoE) gelişim platformunu tanıttı.
Viacom Inc.’in bir bölümü olan Paramount Pictures ve bir Qualcomm şirketi olan Qualcomm Labs, J.J. Abrams’ın yeni filmi üzerine kurulu ‘Star Trek Into Darkness’ uygulamasını duyurdu. 
Depolama ve kablosuz ağ çözümlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminin önde gelenlerinden Buffalo Technology, CES 2013’te yeni depolama ve ağ ürün koleksiyonunu tanıttı.
LG, CES 2013’te kolay kontrol edilebilir akıllı ev aletlerini görücüye çıkardı.
Panasonic, CES 2013 Fuar’ında gitgide büyüyen kurumsal çözüm işkolundaki yeni gelişmeleri ve son tüketiciye yönelik yeni televizyon, ses sistemleri, fotoğraf makinesi, kamera, küçük ev aletleri ve kişisel bakım modellerini sergiledi.