TEKNOLOJİ

DigitalAge | 06.01.2017 - 11:05

CES 2017’nin yıldızlarından Nvidia Shield TV tanıtıldı

Nvidia yeni Shield TV ürününü CES 2017'de tanıttı. Detaylar haberimizde…

Nvidia, HDR ve 4K desteği sunan gelişmiş Android platformu yeni Shield TV ürününü CES 2017’de duyurdu. Nvidia’nın geçtiğimiz yıl tanıttığı Shield Tablet modeli, HDMI ile televizyonlara bağlanabiliyor, gamepad’i sayesinde etkili bir oyun deneyimi de bizlere sunuyordu. Nvidia’nın yeni tanıttığı Shield TV ürünü ayrıca bir kumanda ile beraber geliyor. Google Assistant desteğine sahip olan Nvidia Shield TV, Apple TV gibi kumandadan sesli komutlarla da çalışabiliyor.

Yeni SHIELD TV, 4K HDR desteği ile kullanıcılar YouTube veya Netflix gibi uyumlu kaynaklardan 4K HDR içerikleri cihazlarında izleyebilecekler. Nvidia’nın bilgisayarınızdaki AAA oyunları cihaza yansıtmanızı sağlayan GameStream özelliği artık 60 kare/saniyeye kadar 4K HDR oyun akışlarını destekliyor. Daha canlı ve kaliteli görüntülerin elde edilebildiği GameStream yanında Steam uygulaması da artık bilgisayardan cihaza oyun yansıtmasını desteklemeye başladı.

Gücünü  Nvidia Tegra X1 işlemcisinden alan Shield TV’nin grafik işlemcisi ise 256 çekirdekli GeForce birimi. 3 GB RAM’e sahip olacak ürünün standart sürümü 16 GB dahili depolamaya sahip olacak ve fiyatı 199 Dolar olacak. Shield TV Pro adı verilen 299 Dolarlık sürüm ise 500 GB dahili depolamaya sahip olacak.