CİHAZLAR

DigitalAge | 06.01.2017 - 11:47

L’Oreal’den saç analizi yapan akıllı saç fırçası

Akıllı diş fırçası, traş makinesi derken kişisel bakım markası L’Oreal akıllı fırça ile karşımıza çıktı

L’Oreal, kullanıcıların saç türünü analiz ederek buna göre ürün öneren akıllı saç fırçasını CES 2017’de tanıttı. Saç fırçası sensörlerle birlikte saçın kuru veya ıslak olup olmadığını belirleyebiliyor ve fırçalama sırasında kullanılan kuvveti analiz edebiliyor. Mobil uygulamaya bağlanabilen akıllı saç fırçası, saçı sıcaklık, nem , kırılma, kopma gibi parametlerle derinlemesine analiz ederek puanlıyor ve en uygun bakım ürününü öneriyor.

L’Oreal, kullanıcıların saç türünü analiz eden ve buna göre ürün öneren “akıllı” saç fırçasını tanıttı. Hızlı tüketim markalarının, nesnelerinin internetine olan yatırımlarının ilk örneklerinden olan ürünün can sıkan tek noktası 189 dolarlık fiyat etiketi.

Tüketiciyle markanın buluştuğu her ürünün internete bağlanmaya başlandığı dönemdeyiz. Akıllı diş fırçası, elektronik ev aletleri derken de kişisel bakım markası L’Oreal akıllı fırça ile karşımızda. Saç fırçasını sensörlerle geliştiren ve internete bağlayan marka saçın kuru veya ıslak olup olmadığını belirlerken, fırçalama sırasında kullanılan kuvveti de analiz ediyor.

L’Oreal ‘in akıllı saç fırçasının 2017 yılının ortalarından itibaren 189 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor.