Skip to main content

Bumble kullanıcıları, yeni Spotify özelliği ile favori sanatçılarını paylaşabiliyor.

Kullanıcıların profillerine 2016 yılından beri Spotify hesabını bağlamasına olanak tanıyan Bumble, “en çok dinlenen 10 sanatçı” sekmesi ekleyerek özelliği bir adım daha ileri taşıyor.

16 Mayıs’ta tüm dünyada kullanıma sunulan yeni özellik ile kullanıcılar Spotify’da en çok dinlediği 50 sanatçıyı listeliyor ve içlerinden 10 tanesini Bumble profillerinde sergiliyor. Spotify hesabını Bumble profiline bağlayan kullanıcıların 10 sanatçının içinde ortak biri varsa birbirlerinin listesini görebileceğini, yoksa göremeyeceğini belirtelim. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar favori sanatçılarını potansiyel eşleşmeleriyle paylaşabilecek.

Bumble’ın yaptığı açıklamaya göre, ABD’deki kullanıcıların büyük çoğunluğu Spotify hesaplarını profillerine bağladı ve Z kuşağı bu özelliği diğer nesillere kıyasla daha çok benimsedi. Açıklamada ayrıca, Spotify entegrasyonu olan Bumble kullanıcıların sağa kaydırılma olasılığının, olmayanlara göre daha yüksek olduğu belirtildi.

Bumble’ın Cinsiyet ve İlişkiler Uzmanı Shan Boodram yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Zıt kutupların birbirini çektiğine dair yaygın inanışa rağmen, araştırmalar sürekli olarak değerler ve yaşam tarzları gibi önemli alanlarda benzerliklere sahip olmanın aslında başarılı bir romantik ilişkinin anahtarı olduğunu gösteriyor. Potansiyel romantik partnerinizle aynı sanatçıyı sevdiğinizi keşfetmek, ortak bir zemin oluşturmanın eğlenceli ve hızlı bir yoludur. Ayrıca ortak müzik zevki her bir kişinin öncelikleri ve tutkuları hakkında konuşmaları başlatmak için doğal bir geçiş sağlar.”

Kaynak: Bumble users can share their favorite artists with new Spotify feature – TechCrunch