Skip to main content

Bazı azimli kişiler, koştuğu uzaklık kadar; kimileri de dağda tırmandığı alan kadar bağış yapıyor. Son olarak hareket etmeden kaçınan tembel kullanıcılar için de bir bağış projesi geldi

Sabah yataktan zorluk çekenlerin kendilerini kötü hissetmelerini önlemenin artık bir yolu var. Bu çalar saat uygulamasını kullanarak; erteleme tuşuna her dokunuşunuzda bağış yapıyorsunuz!

iCukoo adındaki uygulama, İngiltere’nin Londra kentinde yer alan Chelsea Apps Factory’deki yazılımcıların dâhiyane bir projesi.

Uygulama fotoğrafının üzerine tıklayarak; yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

iCukoo uygulaması_

Uygulamanın çıkışını “Fikir, her sabah alarmı erteleyen kız arkadaşımdan geldi. Ayağa kalkmadan önce üç kere uyanıyor olmaktan da oldukça rahatsızdım.” olarak özetleyen yazılımcılardan Josh Hart, uygulamayı kendi durumlarına bir umut ışığı olarak gördüklerini ekledi.

Uygulama, kullanıcının kaç kere erteleme tuşuna bastığını sayıyor ve ertelemeler belli bir sayıya ulaştığında da kullanıcıya yardım etmeyi isteyip istemediğini sorduğu bir mesaj gönderiliyor. Olumlu yanıt veren kullanıcıların destek vereceği kâr amacı gütmeyen beş kurumdan birini seçmesi gerekiyor.

Teorik olarak da olsa çalar saati her ertelediğinde kullanıcının kendini daha üretken hissetmesi planlanıyor.

Uygulamaya şu anda yalnızca İngiltere’de ulaşılabiliyor.

Bu uygulama, ülkemizde de olsa kullanmayı düşünür müsünüz?

Kaynak: Fast Company