Skip to main content

Önümüzdeki sene 150’nci yılını kutlayacak BASF, “Creator Space” programını hayata geçirdi

2015’te tüm dünyada 150’nci kuruluş yılını kutlayacak kimya şirketi BASF, yıldönümünde şehir yaşamı, akıllı enerji ve gıdayla ilgili küresel zorluklara yönelik çözümler geliştirmek amacıyla global bir platform olan Creator Space’’i hayata geçirdi.

Creator Space programı, yıldönümünün önemli bir öğesi

2050 yılında dokuz milyara ulaşacak dünya nüfusunun yüzde 70’inin şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren büyük şirketlerin, küresel sorunlar karşısında çeşitli sorumluluklar üstlenerek yerel konularla ilgili çözümlere katkıda bulunması gerekiyor. Gelecekteki şehirler neye benzeyecek? İhtiyaç duyulan enerji nereden sağlanacak? Herkes için yeterli sağlıklı gıda nasıl sağlanacak? Bu soruların yanıtları, bölgeden bölgeye farklılıklar gösterebiliyor.

BASF’nin geliştirdiği Creator Space programı, odaklanılan enerji, gıda ve şehir yaşamına ilişkin zorluklar hakkında bir araya gelerek düşünmek ve kişisel olarak, çözümler üzerinde çalışmak için pek çok fırsat sunması bekleniyor.

2014’ün Eylül ayında yayına giren Creator Space online internet sitesinde katılımcılar, şehir yaşamı, enerji ve gıda konusunda gerçek zamanlı olarak fikir alışverişinde bulunuyor.

BASF’nin 150’nci yılı için bir de belgesel film çekilecek. Ödüllü yönetmen Thomas Grube’un imzasını taşıyacak film, 2016 yılının Nisan ayında gösterime girecek. Filmin fragmanları creator-space.basf.com adresinden de seyredilebilecek.