Skip to main content

Metaverse kullanıcılarını tüm platformlarda ayrı avatar oluşturmaktan kurtarmayı amaçlayan Ready Player Me, aldığı yatırımla dikkat çekti.

Bir artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojileri şirketi olan Wolf3D, metaverse avatar platformu Ready Player Me’nin 13 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Wise’ın kurucularından Taavet Hinrikus ve Teleport’un kurucularından Sten Tamkivi’nin liderliğinde Taavet+Sten adlı şirket tarafından yönetilen yatırım turunun diğer katılımcıları NordicNinja ve Konvoy Ventures. Ayrıca, Github’ın kurucularından Tom Preston-Werner’in de Ready Player Me’nin yatırımcıları arasında bulunduğu biliniyor.

Ready Player Me, metaverse dünyasında kullanıcıların farklı platformlar üzerinde kullanabilecekleri şekilde avatar üretmeleri için oluşturulmuş bir platform. Ready Player Me kullanıcıları oluşturdukları avatarları 900’den fazla uygulamada ve oyunda kullanabiliyorlar. Şirketin amacı, metaverse için ilk erişilen, en geniş avatar platformunu oluşturmak.

Ready Player Me CEO’su Timmu Tõke, 2021 yılında Ready Player Me üzerinde oluşturulan avatarları ürünlerine entegre eden şirketlerin sayısının 25’ten 900’e çıktığını, sanal dünyalar arası kullanılabilecek avatarlar ile metaverse’i bütünleştirme amacında olduklarını aktardı. Ayrıca, şirketin aldığı yatırımlar ile büyüyerek geliştiricilere kişiselleştirilen avatarlar ve NFT’ler üzerinden para kazanma imkânı sağlamayı planladıklarını da ekledi.

Şirketin hedeflerinden biri de giyilebilir NFT ürünler ve avatarlar için sanal moda dünyasını oluşturmak. Yakın zamanda Dior ve New Balance ile bir iş birliğine giden şirket, ünlü DJ Deadmau5 ile NFT serisi “Head5” için de bir anlaşma imzaladı.

Kaynak: Ready Player Me, a metaverse avatar platform, raises $13M in funding – VentureBeat