Skip to main content

Ağ teknoloji şirketi Cisco, 25 Nisan ‘Bilişimde Kızlar Günü’nü bu yıl ikinci kez Cisco ofisinde genç öğrencilerle kutluyor. 14-18 yaşları arasındaki kız öğrencilerin bilişim sektöründeki kariyer fırsatlarını daha iyi tanımasını…

Ağ teknoloji şirketi Cisco, 25 Nisan ‘Bilişimde Kızlar Günü’nü bu yıl ikinci kez Cisco ofisinde genç öğrencilerle kutluyor.
14-18 yaşları arasındaki kız öğrencilerin bilişim sektöründeki kariyer fırsatlarını daha iyi tanımasını amaçlayan aktivitelerin gerçekleştirildiği gün olan ‘Bilişimde Kızlar Günü’nde Cisco bu yıl tüm dünyada 80’e yakın ofisinde 2 bin 500 kız öğrenciyi ağırlayacak.
Uluslararası Telekomünikasyon Kongresi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler, günümüz dünyasında bilişimin önemi ve geleceğin mesleklerini nasıl yarattığını yöneticilerden dinlerken Cisco teknolojilerini de deneme şansı bulacaklar. Bu yıl da katılımcılar TelePresence ile dünyanın farklı ülkelerinden yaşıtları ile buluşacak ve Cisco’da çalışan kadın yöneticilerle tanışacak.
Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya bölgesinde Cisco bu özel güne 37 ülkeden 48 ofisi ile katılacak. Cisco Türkiye ise İstanbul ofisinde Fatih İlçesi Hattat Rakım Ortaokulu’ndan 13-14 yaşları arasında 20 kız öğrenciyi ağırlayacak.