Skip to main content

Yükselişi ile hem sosyal medya kullanıcılarının hem de TikTok, Instagram gibi sosyal medya devlerinin dikkatini çeken BeReal’ın 60 milyon dolar yatırım aldığı konuşulanlar arasında.

Yakaladığı popülarite ile TikTok, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya devlerinin dikkatlerini çeken ve hatta bu şirketler tarafından klonlanan BeReal’ın bu yılın başında düzenlenen B Serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldığı konuşuluyor. TechCrunch’ın paylaştığı bu bilgiye göre, BeReal’ın piyasa değeri 600 milyon euroya (yaklaşık 587 milyon dolar) ulaştı.

Ek olarak, uygulamanın Temmuz ayında günlük 7,9 milyon olan günlük aktif kullanıcı sayısı, 20 milyonu aştı.

2019 yılında eski bir GoPro çalışanı olan Alexis Barreyat ve Kévin Perreau tarafından kurulan Paris merkezli şirket, yükselişi ile TikTok, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya devlerinin dikkatini çekmiş; TikTok, BeReal’ı TikTok Now adıyla, Instagram ise IG Candid adıyla klonlamıştı. Snap ise “Dual Camera” özelliğini Snapchat’e entegre etmişti.

BeReal’ın indirilme sayısı yakın zamanda 50 milyonu geçmiş; popülaritesi artan uygulama Saturday Night Live (SNL) adlı mizah programında bir skece de konu olmuştu.

Kaynak: Sources: BeReal raised $60M in its Series B earlier this year, now has 20M DAUs – Yahoo Finance