Skip to main content

Ünlü oyuncu Bensu Soral’ın NFT Pazaryeri OpenSea’ya yüklediği “RIP Black Mamba” adlı eseri, dikkat çekici bir rakamdan alıcı buldu.

Tüm dünyada popüler olan NFT akımına ünlü oyuncu Bensu Soral‘ın da katıldığını sizlerle paylaşmıştık. Soral’ın NFT Pazaryeri OpenSea’ya yüklediği “RIP Black Mamba” adlı eser, dikkat çekici bir rakamdan alıcı buldu.

Geçtiğimiz  yıl hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın karakalem tekniğiyle resmedildiği eser, 2,5 ETH’e satıldı. 2,5 ETH’in şu anda 3 bin 968,80 dolara denk geldiğini belirtelim.

Bensu Soral yeni resimlerini de NFT olarak satışa sundu

Kobe Bryant karakalem resmi sonrasında Bensu Soral başka çizimlerini de platforma yükledi. The Women with White Rose, Not My Cup of Tea, Red Queen, Kids of TB ve The Immortal King isimli eserlerin teklif fiyatı 0,9 ETH ile 2,75 ETH arasında değişiyor.

bensu soral nft

Son dönemde adını en sık duyduğumuz kavramlardan biri olan NFT’ye olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kısaca, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına gelen NFT, şu an için adeta dijital sanat dünyasında bir dönüşüm teknolojisi olarak kullanılıyor.

Bensu Soral’ın ardından, 4129Grey’in CEO’su Alemşah Öztürk de yazdığı şiirlerini NFT olarak satışa sunmuştu. Öztürk’ün Foundation ve OpenSea’de satışa sunduğu eserlerin sayısı artış göstermeye devam ediyor.

NFT sektörünün büyüklüğü 385 milyon dolara ulaştı

Bir nevi kripto koleksiyon olarak adlandırılabilecek NFT’ler, benzersiz ya da sınırlı bir varlığın yaratıcısı tarafından şifrelenerek imzalanmış ve doğrulanmış dijital sertifika olarak tanımlanıyor. Gittikçe popüler hale gelen NFT’ler milyonlarca dolara alıcı bulabildiği gibi daha küçük “telif” ücretleri karşılığında da satılabiliyor. Özellikle tanınmış simalar ve influencer olarak bilinen kişiler içeriklerini ya da ürünlerini NFT haline dönüştürerek satabiliyor. 2021 Mart ayı itibarıyla NFT sektörünün büyüklüğü 385 milyon dolara ulaştı.