Skip to main content

Ülkemizde reklamcılık sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Alemşah Öztürk, Instagram’da yaptığı bir paylaşım ile NFT eserlerini duyurdu.

Son dönemde adını en sık duyduğumuz kavramlardan biri olan NFT’ye olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kısaca, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına gelen NFT, şu an için adeta dijital sanat dünyasında bir dönüşüm teknolojisi olarak kullanılıyor.

Geçtiğimiz hafta ünlü oyuncu Bensu Soral’ın hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant’ı konu alan diital eserini NFT Pazaryeri OpenSea’ya yüklediğini sizlerle paylaşmıştık. Soral’ın ardından, 4129Grey’in CEO’su Alemşah Öztürk de NFT akımına katıldı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Alemsah Ozturk (@alemsah)’in paylaştığı bir gönderi

Instagram’da yaptığı bir paylaşım ile NFT eserlerini yayınlayan Öztürk’ün yazdığı şiirlerini bir görselle paylaştığını görüyoruz. ‘Let someone Be’, ‘Air’, ‘This song reminds me of you’, ‘Ode to Change’, ‘Let’s create our own universe’ isimleriyle yayınlanan şiirler NFT Pazaryeri Foundaiton‘da açık attırmaya sunuldu. Açık artırma için açılış teklifi 0.30 ile  5.00 ETH arasında değişiyor. 5.00 ETH değerinin şu an için 70 bin TL civarına tekabül ettiğini belirtelim.

NFT sektörünün büyüklüğü 385 milyon dolara ulaştı

Bir nevi kripto koleksiyon olarak adlandırılabilecek NFT’ler, benzersiz ya da sınırlı bir varlığın yaratıcısı tarafından şifrelenerek imzalanmış ve doğrulanmış dijital sertifika olarak tanımlanıyor. Gittikçe popüler hale gelen NFT’ler milyonlarca dolara alıcı bulabildiği gibi daha küçük “telif” ücretleri karşılığında da satılabiliyor. Özellikle tanınmış simalar ve influencer olarak bilinen kişiler içeriklerini ya da ürünlerini NFT haline dönüştürerek satabiliyor. 2021 Mart ayı itibarıyla NFT sektörünün büyüklüğü 385 milyon dolara ulaştı.