Skip to main content

Bayer, Stevie Award, 13. The International Business Awards kapsamında “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü

Bayer, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle yürüttüğü Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi ile dünyanın en prestijli iş ödülleri programı Stevie Award, 13. The International Business Awards kapsamında “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü. Her yıl, uluslararası arenada en başarılı iş projelerini ödüllendiren programa bu sene 3.800’den fazla başvuru yapıldı. Bayer Genç Bilim Elçileri projesi, dünyanın en büyük ödül programı kabul edilen organizasyonun seçkin jürisi tarafından aldığı övgü dolu yorumlarla da başarısını tescilledi.

Bir hafta içerisinde iki uluslararası ödülün sahibi olan Bayer Genç Bilim Elçileri’nin ikinci ödülü ise İngiltere’den geldi. Dünya çapındaki sosyal sorumluluk projelerini “mükemmellik seviyesi” doğrultusunda değerlendiren The International CSR Excellence Awards ise projeyi bronz ödül ile taçlandırdı.

Bayer Kurumsal İletişim Müdürü Nevra Çağman, kazanılan ödül hakkında; “Bayer olarak, geleceğimizin sorunlarına çözüm bulacağını umduğumuz bilim insanlarını yetiştirmeye katkı sağlayacak bir proje yürütüyoruz. Türkiye’de projeyi yönettiğimiz 5 yıl boyunca buluştuğumuz çocukların heyecanı ve merakı, her zaman en büyük motivasyon kaynağımız oldu. Uluslararası arenada en iyi kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği bir organizasyon tarafından ödüllendirilmek ise gurur verici” dedi.