Skip to main content

Google, üretken yapay zekâ destekli kişisel asistanı “Assistant with Bard”ı duyurdu.

Google, Çarşamba günü düzenlenen Made by Google etkinliğinde, yapay zekâ destekli chatbot’u Bard’ı, Google Assistant’a entegre ettiğini duyurdu.

Şirket, bu “Assistant with Bard” adını verdiği bu özelliği Bard’ın “üretken muhakeme yeteneklerini” Google Assistant’ın “kişiselleştirilmiş yardım desteğini” birleştirmek olarak tanımlıyor. Bu sayede mobil kullanıcılar bağlamsal olarak daha bilinçli yanıtlar elde ediyor.

Assistant with Bard’ın önümüzdeki aylarda Android ve iOS mobil cihazlarda kullanıma sunulacağını belirten Google, blog gönderisinde, “Metin, ses veya görüntüler aracılığıyla onunla etkileşime girebilirsiniz ve hatta sizin için harekete geçmenize yardımcı olabilir” diye yazıyor.

Assistant with Bard’ı Gmail ve Dokümanlar gibi bazı Google hizmetleriyle entegre olan, daha kişiselleştirilmiş bir yardımcı olacak şekilde geliştirdiğini belirten Google, “Böylece hayatınızdaki en önemli şeyleri takip etmenizi daha da kolaylaştırıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Google, şu an için geliştirme aşamasında olan özelliğin, yakında test kullanıcılarına sunulacağını belirtiyor. engadget’in haberine göre özellik önümüzdeki aylarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da yerini alabilir.

Kaynak: Google Assistant with Bard will use generative AI for personalized answers – engadget