Skip to main content

Instagram, Hikâyeler için birden fazla hedef kitle listesi özelliğini test ediyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, sayfasındaki bir yayın sırasında, sosyal medya uygulamasının hikâyeleri birden fazla hedef kitle listesiyle paylaşma özelliğini test etmeye başladığını açıkladı.

Uygulamada halihazırda belirli arkadaşları bir listeye ekleme ve hikâyeleri yalnızca o grupla paylaşma olanağı sağlayan “Yakın Arkadaşlar” özelliği bulunuyor. Ancak bazen en yakın arkadaş grubunuz dışındaki kişilerle de paylaşacaklarınız olabilir. Birden fazla hedef kitle listesi oluşturma özelliği ile, kriterlere uymayan kişileri Yakın Arkadaşlar listenize eklemek zorunda kalmadan ilgili güncellemeleri farklı kişi grupları ve takipçi alt kümeleriyle paylaşmak mümkün.

Mosseri, test edilen özellik ile ilgili “Bu, hikâyelerinizi daha küçük gruplarla paylaşmanıza olanak tanıyor ve hikâyelerinizi kimlerin görebileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlıyor” dedi. Yakın Arkadaşlar özelliğini sıklıkla kullanan biri olduğunu belirten Mosseri, hayatındaki insanlar için ek listeler oluşturabileceği için oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti. Mosseri birden fazla hedef kitle listesi oluşturabilme konusunda heyecanlı olduğunu söylese de hâlâ test aşamasında olan özelliğin daha geniş çapta kullanıma sunulup sunulmayacağı konusu net değil.

Kaynak: Instagram is testing multiple audience lists for Stories – engadget