Skip to main content

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde , Temel Düzey İnternet Yayıncılığı Eğitimi başlıyor…

Yayıncı Akademisi organizasyonu Kwanko sponsorluğunda Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenecek Temel Düzey İnternet Yayıncılığı Eğitimi 5 Mart 2016’da başlıyor. Kwanko ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığı ile verilecek eğitimlerde; internet yayıncılığı, yayıncılık türleri, gelir modelleri ve içerik yönetimi başlıkları işlenecek. Uygulamalı derslerin de verileceği eğitimin bitiminde öğrenciler kendi sitelerini hazır hale getirerek internet yayıncılığına başlamış olacak.

Yayıncı Akademisi, üniversitelerde verecekleri İnternet Yayıncılığı Eğitimleri ile gençleri yayıncılık ile henüz iş hayatına başlamadan tanıştırmayı hedefliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdil Karademirlidağ Suher önderliğinde programlanan eğitimler 26 saatlik temel düzey internet yayıncılığı bilgilerini kapsıyor. Fakülte olarak güncel bilgiyi önemsediklerine değinen Suher, eğitimin öğrencilerin meslek hayatlarına da katkısı olacağını düşünerek programı desteklediklerini belirtti. Suher “İnternet Yayıncılığı Eğitimleri, fakültemiz öğrencileri için dijital yayıncılık alanından güncel bilgileri kapsıyor. Öğrencilerimizin iyi birer iletişimci olması için güncel bilgiyi ve teknolojiyi takip etmesi önemsediğimiz bir konu. Bu eğitimin onlara meslek hayatlarında önemli katkısı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Yayıncı Akademisi’nin Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine vereceği eğitimler ücretsiz olarak gerçekleşecek.
Temel Düzey İnternet Yayıncılığı Eğitimleri ilerleyen günlerde farklı üniversitelerde de devam edecek.