Skip to main content

Monster Notebook, dünya markası olma vizyonu doğrultusunda yoluna devam ediyor. Marka, gelecek projelerini ve oyun bilgisayarı sektörünün genel durumunu düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

Monster Notebook düzenlediği basın etkinliğinde, şirketin hedeflerini, gelecek projelerini ve oyun bilgisayarı sektörünün genel durumunu değerlendirdi. Bilgisayar ve oyun sektörü hakkında da çeşitli değerlendirmelerde bulunan şirket,  yıl sonu itibariyle, geçen seneye oranla yüzde 30 civarında satış artışına ulaşmayı hedefliyor.

Monster Notebook Pazarlama Müdürü Alper Arin ile, Monster’ın yeni nesil modellerinin yanı sıra markanın uluslararası bir marka olma yolundaki hedeflerini konuştuk. Röportajımızı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…

Monster, yıl sonunda Avrupa’ya açılıyor

Monster Notebook, Avrupa’da ilk mağazasını Almanya’nın Berlin kentinde açmayı planlıyor. Almanya’da e-ticaret siteleri üzerinden Avrupa’nın da pek çok ülkesine satış yapmayı hedefleyen Monster Notebook, Berlin’de açacağı konsept mağazasında ürünlerini Almanya pazarına tanıtacak.

Monster Notebook, Intel ESL Şampiyonası için Ana Sponsor olduğunu da bu toplantıda duyurdu. Bu arada e-spor turnuvasının 12-15 Eylül tarihleri arasında İzmir Enternasyonel Fuarı’nda gerçekleştirileceğini de belirtelim.

Monster Notebook, Roadshow’a çıkıyor

Monster Notebook; İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde, meydanlar, AVM’ler ve etkinlik alanlarında çeşitli aktiviteler düzenliyor. Şirket, 27 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasında oyuncular ve tüketicilerle bir araya geliyor.

Etkinlikleri adresleri ise şöyle; Forum İstanbul, Cevahir AVM, Ankara ANKAmall, KentPark, Çeşme ve İzmir Enternasyonel Fuarı.

Yeni nesil Monster Notebook modelleri tanıtıldı: Abra, Tulpar ve Huma

Monster Notebook, Abra ve Tulpar serisinin yüksek performanslı modellerini de görücüye çıkardı.Yeni seri modelleri, Nvidia’nın ekran kartlarını kullanıyor. Özellikle ışın izleme teknolojisine sahip RTX grafik kartlı Tulpar modelleri, hızlı SSD depolama birimleri ve sahip oldukları DDR4 RAM’ler ile birlikte zorlu grafik işlemlerini yapabiliyor.

Monster Notebook iş bilgisayarı segmentindeki HUMA serisi dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı. 1 kilogram ağırlığa sahip modeller 14 inç Ful HD ekran ile geliyor. Huma H4 V2.1 ve V2.2 modeli, hem siyah hem de gümüş renkte satışa çıkıyor. İçerisinde bulunan Intel Whiskey Lake Core i7-8565U işlemciye 2GB GDDR5 Nvidia MX250 ekran kartı eşlik ediyor.