Skip to main content

AvivaSA, müşteri odaklı mobil uygulaması “AvivaSA Mobil”i düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

AvivaSA‘nın düzenlediği basın toplantısında, markanın müşteriyi odağına alan mobil uygulamasını tanıtmasının yanı sıra 2018 sektör değerlendirmesi ve 2019 öngörüleri de paylaşıldı.

AvivaSA Mobil neler sunuyor?

Tüm departmanlardan AvivaSA çalışanının ve 50’den fazla müşterinin dahil olduğu süreç sonucu tasarlanan AvivaSA Mobil ile tüm Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası işlemleri tek uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor. AvivaSA müşterileri otomatik fon danışmanlık hizmeti FonPro ile BES birikimlerine kolayca yön verebilecek; kendilerine en uygun fonları belirleyip, fon dağılımlarını değiştirebilecekler. AvivaSA’lı olmayanlar ise, kendileri için en uygun birikim veya sigorta ürününü belirleyip, başvuruda bulunabilecek. Müşteriler, karşılaştırmalı olarak seçilen yatırım araçlarındaki (ABD doları, avro, altın, BIST vb.) değişimlerle ilgili anlık, piyasa haberleriyle ilgili de 15 dakikalık aralıklarla güncel finansal haberleri alabiliyor.

AvivaSA Mobil; FonPro, WebChat, Finansal Haberler Bölümü, Risk Profil Testi, Fon Önerileri, Fon Değişim Takibi ve kolaylıkla Fon Değiştirme, Ödeme Metodu Değişimi, Vergi Hesaplama gibi özellikler sunuyor.

AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, “AvivaSA olarak; hissedarlarımız olan 300 yıllık sigorta devi Aviva’nın öncelikli stratejilerinden “Dijitalleşme” ve Sabancı Holding’in “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonu doğrultusunda; müşterilerimizi en iyi şekilde tanıyarak, onların tercih ettiği kanallardan, en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmak temek hedefimiz. Dijital çözümlerimizle destekli ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatları boyunca yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve müşteri odaklı değer yaratan, lider dijital sigorta şirketi olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

BES’e katılım sayısı 6,9 milyon kişiye ulaştı

2018 değerlendirmesinin ve 2019 öngörülerinin de paylaşıldığı toplantıda, global ve yerel konjonktürdeki tüm dalgalanmalara rağmen, hem sektör olarak hem de AvivaSA olarak, başarılı bir yılı geçirdiklerini vurgulayan AvivaSA Kuruca şunları söyledi: “2018 yılında sektörümüz, mevcut BES’te, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 28 Aralık 2018 tarihli verilerine göre, fon büyüklüğünde, 2017 yılına göre yüzde 13’lük bir artışla 87,9 milyar TL’ye ve katılımcı sayısında ise, 6,9 milyon kişiye ulaştı. AvivaSA olarak ise, yine aynı tarihli verilere göre, BES’te16,9 milyar TL’lik fon büyüklüğü, 834bin katılımcı sayısı ve yüzde 19,2 pazar payıyla; fon büyüklüğünde sektör liderliğimizi sürdürdük. 2017 yılına göre, fon büyüklüğümüzü yüzde 11 artırma başarısı gösterdik.”