Skip to main content

Yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Avea, büyümede tavan yaptı.  Avea, yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.Yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre gelirini, yüzde 17 artışla 917 milyon TL’e yükselten…
Yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Avea, büyümede tavan yaptı. 
Avea, yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.Yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre gelirini, yüzde 17 artışla 917 milyon TL’e yükselten Avea, toplam abone sayısını ise 13,7 milyona çıkardı.
2012 finansal sonuçları ile 2013 yılına hızlı bir giriş yapan Avea, bu yılın ilk çeyreğinde gelirini 917 milyon TL’ye çıkardı. 
Avea, 2013’ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 artışla 123 Milyon TL mobil internet gelirine ulaştı. 
Avea CEO’su Erkan Akdemir finansal sonuç değerlendirmesinde; 2013 yılında hem sektörün hem Avea’nın büyüme trendine devam edeceğini belirtip, Avea’nın büyümesindeki en önemli faktörlerin hayatı cebe sığdıran akıllı cihaz penetrasyonundaki ve mobil internet gelirlerindeki artışı olduğunu söyledi.
Bu yılın ilk çeyreğinde 11’i yeni olmak üzere toplam 30 marka ile 40 marka işbirliği yaparak 284 bin kullanımla Avealıların 6,3 Milyon TL tasarruf yaptığı açıklandı.