Skip to main content

ABD’li teknoloji devi Apple, iTunes’in 10’uncu yılını kutlayarak; iTunes mağazasına yeni bir özellik eklediğini duyurdu.  Kullanıcılar iTunes’i ziyaret ettiğinde online mağazanın sayfasında ‘decade of iTunes’ (iTunes’in 10 yılı) başlığını görecekler….


ABD’li teknoloji devi Apple, iTunes’in 10’uncu yılını kutlayarak; iTunes mağazasına yeni bir özellik eklediğini duyurdu. 
Kullanıcılar iTunes’i ziyaret ettiğinde online mağazanın sayfasında ‘decade of iTunes’ (iTunes’in 10 yılı) başlığını görecekler. Çünkü Apple, 28 Nisan’da 10 yaşına giriyor. 
Sayfasına eklediği bu yeni özellik, kullanıcılara zaman yolculuğu yapmalarına imkan veriyor. Böylelikle iTunes’in daha önceki yıllardaki görünümüne de tanıklık edilebiliyor. 
Apple ayrıca, önceki yıllarda popüler olan en çok satan şarkıların listesini paylaştı. 2003 yılında en çok satanlar listesinde U2’nin Stuck in a Moment şarkısı ilk sırada olup; Beck’in Sea Change albümü en çok satan albümlerin başındaydı. 
Cnet’te yer alan habere göre; Apple’ın iTunes mağazası 28 Nisan 2003’te açıldı. O zamanlar mağazada yalnızca 200 bin şarkı bulunuyordu.