Skip to main content

Google’ın yapay zekâ destekli dijital asistanı Assistant with Bard, ilk aşamada Tensor işlemcili Pixel ve Samsung akıllı telefonlarıyla sınırlı olacak.

Hatırlarsanız geçen hafta Google’ın üretken yapay zekâ destekli kişisel asistanı “Assistant with Bard”ı duyurduğunu sizlere aktarmıştık. Şirket, Assistant with Bard’ın önümüzdeki aylarda Android ve iOS mobil cihazlarda kullanıma sunulacağını belirtmişti. Ancak görünen o ki, birçok Android telefona ilk aşamada destek verilmeyecek.

9to5Google’ın haberine göre, Google Assistant with Bard’ı, Pixel 8 kullanıcılarının yanı sıra Tensor işlemcili Pixel cihazlarına, Samsung Galaxy S23 ve 2024 yılında sunulacak Galaxy S24’e de getirmeye hazırlanıyor.

Pixel 8 ve Galaxy S23 kullanıcılarının yanı sıra Galaxy S24 sahiplerinin Assistan with Bard’a ilk erişime sahip olacağı belirtilse de, yapay zekâ destekli asistanın cihazların satın alınmasından hemen sonra kullanıma sunulup sunulmayacağı net değil.

Assistant with Bard, şu anda masaüstü ve mobil cihazlarda bağımsız bir araç olarak mevcut olan Bard chatbot’un üretken yapay zekâ yeteneklerini Google’ın sesli asistanıyla birleştiriyor.

Kaynak: ‘Assistant with Bard’ is Google’s new AI tool — and it’s reportedly coming to these 3 phones first – Mashable