Skip to main content

Fast Company’de yer alan habere göre; modern çiftler, paylaşılan 224 tweet sonucu aşık oluyor

İngiliz elektronik perakende firması Pixmania’nın yaptığı araştırma sonucunda, sosyal medya sayesinde genç yaştaki bireylerin hızlı bir şekilde sevgili olduklarını ortaya çıkardı. İlginç bulguları olan araştırma ayrıca aşık olmak için gerekli dijital veri sayısını paylaştı.

Modern teknolojinin çiftler için süreci hızlandırdığını bulan araştırma, çiftlerin ilişkiye başlamaları için sosyal medya ve mesajlaşma büyük önem taşıyor.

Araştırmaya katılan 55 yaşın üzerindeki çiftler, bir ilişkiye başlamanın ortalama olarak iki buçuk aydan daha fazla bir süreyi (78 gün) aldığını söyledi. 25 yaşın altındakiler için ise bu durum bir aydan daha kısa (24 gün) bir sürede gerçekleşiyor.

Araştırma ayrıca çiftlerin ortalama olarak 224 tweet, 163 yazılı mesaj, 70 Facebook mesajı, 37 eposta ve 30 telefon görüşmesi yapıldığını ortaya çıkardı.

İlginç olan bir diğer bulgu da sosyal ağlarda erkeklerin daha çok mesaj gönderiyor olması. Ortalama 517 Facebook ve Twitter mesajı gönderen erkeklere karşılık kadınlar 386 mesaj gönderiyor.