Skip to main content

Google, cihazlar arasında dosyalar, fotoğraflar ve videoları paylaşmanıza izin veren uygulama Bump’ı satın aldı.

Bump uygulaması kurucusu ve CEO’su David Lieb’in blog üzerinden kendi şirketinin Google tarafından satın alındığını duyurdu. Bump uygulaması, sahip olduğu teknolojisiyle cihazlara veri paylaşımını gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için tek yapılması gerekense cihazınızı veri alışverişi yapmak istediğiniz cihazın yanında tutmak.

Bulut üzerinden akıllı eşleşme yapan algoritmaya sahip uygulamaya ilişkin şirket, internet sitesinde gerçekleşen işlemi şu şekilde açıklıyor:

Uygulama, cihazlar arasında gerçekleşen dokunma eylemini algılayabilmek üzere telefonun sensörlerini kullanıyor. Aldığı bilgiyi de buluta taşıyor. Eşleşen algoritma ise cihazların dokunma işleminden sonra harekete geçerek telefonlardan diğerine paylaşım yapılmasını sağlıyor.

2008 yılında Chicago Üniversitesi’nde oluşturulan 2011 yılında 60 milyon indirme rakamını gören Bump uygulaması toplamda 20 milyonun altında bir gelir elde etti.

AllThingsD’nin haberine göre; taraflar arasında imzalanan anlaşma değeri 30 milyon ile 60 milyon arasında değişiyor. Şirketler, anlaşma ile ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmadı.