Skip to main content

Yapay zekâ destekli haber uygulaması Artifact’in en son sürümüyle kullanıcılar artık favori yazarlarını takip edilebilecek.

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger’ın yapay zekâ destekli haber uygulaması Artifact, yeni özelliğiyle daha da haber odaklı bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Artifact uygulamasının en son sürümüyle artık yazarlar takip edilebiliyor. Yeni özellikle birlikte favori yazarlarının makalelerine akışlarında öncelik verilecek kullanıcılar, yazarlar gönderi paylaştığında bildirim almayı seçebilecek.

Yazarlar ayrıca, arama sonuçlarında ve Artifact yorumlarında adlarının yanında görülebilecek doğrulama işareti almak için profillerini onaylatabiliyorlar. Yazarlar, Artifact’teki makalelerini kaç kişinin okuduğuna ve diğer yayınların makalelerine ne zaman bağlantı verdiğine ilişkin bildirimler de alabiliyor. Kullanıcıların tek tek makaleler hakkında yorum yapmasına da izin veren Artifact, kendisini habercilerin zaman geçirdiği ve en son gelişmeler hakkında birbirleriyle konuşmaları için daha iyi bir yer olarak konumlandırıyor gibi görünüyor.

Kaynak: Artifact is taking on Twitter and Substack by letting you follow writers – The Verge