Skip to main content

Arçelik, tüketicilerin günlük hayatını kolaylaştıracak çözümler sunan HomeWhiz ile akıllı ev teknolojilerinde yeni bir dönemi başlatıyor

Arçelik, 61 yıllık geleneğinden aldığı güçle yine bir ilke imza atıyor. Ar-Ge, inovasyon, kalite ve tasarımı odağına koyan Arçelik, tüketicilerin günlük hayatını kolaylaştıracak çözümler sunan HomeWhiz ile akıllı ev teknolojilerinde yeni bir dönemi başlatıyor. Akıllı cihazlar ile beyaz eşya ve ev aletlerinin iletişim kurmasını sağlayan HomeWhiz ile Türkiye’de ilk kez buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi ve ankastre fırın entegre bir platformda; akıllı telefon, tablet veya akıllı TV’ler üzerinden kontrol edilebilecek.

Arçelik’in Türkiye’yi ilk buzdolabı, ilk çamaşır makinesi ve ilk Türk kahvesi makinesi gibi yeniliklerle tanıştırdığını vurgulayan Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, “Yenilikçi teknolojiler için gücümüzü Ar-Ge ve inovasyon birikimimizden alıyoruz. Ar-Ge’mizde veri analizi, yazılım mimarisi yatırımlarımızı artırıyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirlikleri yapıyoruz. Bu çalışmalarımız sonucunda 130 farklı ülkedeki tüketicilerin alışkanlıklarına ve eğilimlerine göre dünya çapındaki 15 fabrikamızda, her yıl enerji ve su verimliliğinde öncü ve şampiyon milyonlarca ürün üretiyoruz” dedi.

Yakın gelecekte ev aletleri, anlama ve öğrenme yeteneğine sahip olacak

Arçelik’in teknolojinin gücünü tüketicilerin yaşamını iyileştirmek ve konforunu artırmak için kullandığını belirten Hakan Bulgurlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarının dijital dünyası için iş modelleri geliştirmeye devam ediyoruz. Hızlı bir şekilde büyüyen akıllı ev teknolojileri pazarında fırsatları değerlendirmek istiyoruz. HomeWhiz ile akıllı ev teknolojileri alanında yeni bir dönemi başlatıyoruz ve Türkiye’yi yine bir ilkle tanıştırıyoruz. Ev aletlerimiz, tüketicilerin ihtiyaçlarını anlayan ve onlara özel çözümler üreten akıllı cihazlara dönüşüyor” dedi.