Skip to main content

Apple’ın dün akşam tanıttığı yeni akıllı hoparlörü HomePod Mini kullanıcılarını sesinden tanıyabilecek. Ayrıca cihazda Siri de bulunuyor.

Apple, dün akşam düzenlediği tanıtım etkinliğinde, iPhone 12 serisinden önce yeni akıllı hoparlörü HomePod mini’yi resmi olarak tanıttı. Home Pod mini, başarılı bir ses deneyimi  sunmasının yanı sıra  Siri ile uyum içinde çalışarak akıllı ev deneyimi sağlıyor.

HomePod mini; Apple Music, podcast’ler, iHeartRadio, radio.com ve TuneIn’den radyo istasyonları ve önümüzdeki aylardan itibaren, Pandora ve Amazon Music gibi popüler müzik servisleriyle çalışabiliyor. Hoparlör, içinde bulunan S5 işlemcisiyle ses kalitesini de en üst seviyeye çıkarıyor. Ayrıca evin içinde aynı alanda iki adet HomePod Mini bulunursa hoparlörler otomatik olarak stereo bir hoparlörmüş gibi birlikte çalışıyor.

Siri’nin akıllı özellikleri sayesinde HomePod mini, iPhone müşterilerine kişiselleştirilmiş ve ayrıntılı şekilde entegre bir deneyim sunuyor. Siri konuşan kişiyi tanıyıp onun tercihlerine göre müzik ve podcast oluşturabiliyor. Ayrıca, mesajlara, anımsatıcılara, notlara ve takvim randevularına girmek veya telefonla arama yapmak ya da gelen aramayı yanıtlamak gibi kişisel isteklere yanıt veriyor. Siri kullanıcıların günlerine hızlı bir bakış atmaları için kişisel bir güncel durum bilgisi de sunuyor. En son haberleri, hava durumunu, trafik durumunu, anımsatıcıları ve takvim randevularını işitmek için kullanıcıların Siri’den tek bir istekte bulunması, Güncel durumum ne?” demesi yeterli.

HomePod mini Apple aygıtlarıyla uyumlu bir şekilde çalışarak gelen aramaları yanıtlamayı, Mac’te müzik dinlemeyi kolaylaştırıyor veya Apple TV’den çıkan sesi bir üst seviyeye taşıyıp televizyon deneyimini daha da iyi hale getiriyor. Kişiselleştirilmiş dinleme önerileri de HomePod mini’nin yanındayken iPhone’da otomatik olarak görünecek ve denetimler iPhone’un kilidi açmak zorunda kalmadan kullanılabilecek.

Yalnızca 3,3 inç yüksekliğinde olan HomePod mini, beyaz ve uzay grisi renk seçenekleriyle, 6 Kasım günü 99 dolarlık (yaklaşık 780 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa çıkacak.