Skip to main content

2017’den bu yana kapalı olan tatil rezervasyon sitesi Booking.com’un yeniden açılması gündeme geldi. Detaylar haberimizde…

Bilindiği gibi Booking.com, 29 Mart 2017 tarihinden bu yana Türkiye’de faaliyet gösteremiyor. Gerekçesi ise Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından birlik üyesi seyahat acentelerine karşı yürütülen haksız rekabet idi. TÜRSAB bu gerekçeye dayanarak mahkemeye başvurmuş ve Booking.com’un ülkemizdeki faaliyetlerinin durdurulmasını talep etmiş ve platform kapatılmıştı. Haksız rekabet ise Booking.com’un ülkemizdeki otellere kendi platformu üzerinden rezervasyon yaparak komisyon alması şeklinde açıklanıyor.

Booking.com geri dönüyor

Türkiye’den 2017 yılından beri erişilemeyen Booking.com’un yeniden açılması gündeme geldi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Booking.com, Türkiye’de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Şirketin bu adımların atması durumunda siteye üç yıl sonra Türkiye’den de erişilebilecek. Türkiye’de ofis açmak için çalışmalarını sürdüren Booking.com’un Türkiye’de elde ettiği cirodan yüzde 7,5 vergi vereceği ifade ediliyor. İlgili adımların atılmasından sonra Booking’e erişim engelinin de kaldırılması bekleniyor.