Skip to main content

Apple, Netflix ve Amazon’a rakip olacak televizyon ve dizi platformu Apple TV Plus’ı resmen duyurdu.

Apple, dün akşam yeni ofisindeki Steve Jobs Theatre’daki etkinliğinde Netflix ve Amazon’a rakip olacak ücretli televizyon ve dizi platformu Apple TV Plus‘ı tanıttı.

Apple TV Plus, 100’den fazla ülkede sadece Apple ürünlerinde ve iOS uygulamalarında değil, Samsung, LG, Sony ve Vizio gibi farklı televizyon cihazlarında da yer alacak. Apple TV+ ayrıca, Mac platformlarında yer alacak aplikasyonu ile kolayca MacOS kullanıcılarına kolay kullanım imkanı sunacak. Aile paylaşımı, reklamsız içerikler, çevrimiçi ve çevrimdışı izleme ve sadece istediğiniz kanallar için ödeme seçenekleriyle gelecek olan yeni Apple TV uygulamasıyla HBO, SHOWTIME ve Starz içeriklerine de erişilebiliyor.

Apple TV+, kaliteli içerikler vadediyor. Etkinlikte birçok ünlüyü sahneye çıkaran Apple, TV+ için önde gelen birçok yönetmen ve ünlü oyuncu ile anlaştığını açıkladı. Apple TV uygulaması, kullanıcıların ek bir uygulama, hesap veya parola kullanmadan Apple TV Kanallarını izleyebilmesini sağlıyor. Bu kanallar arasında HBO, Starz, SHOWTIME’ın yanı sıra CBS All Access, Smithsonian Channel, EPIX, Tastemade ve Noggin de yer alıyor.

Apple TV+ fiyatı ne kadar olacak?
Apple’ın TV+ uygulaması ilk defa kullanan kişilere ilk bir ay için ücretsiz deneme hakkı sunacak. Daha sonrasında ise aylık 10 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.