Skip to main content

Apple, resmen tanıttığı yenilikçi kart modeliyle insanların kart alışkanlıklarını değiştirmeyi planlıyor. İşte Apple Card’ın öne çıkan özellikleri…

Apple, dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikte yenilikçi kart modeli Apple Card’ı resmen duyurdu. Apple Card hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

Apple’ın kartında, klasik kart modellerindeki gibi üzerinde herhangi bir kart numarası vs. gibi bilgiler yer almıyor. Apple Card, iPhone üzerinden direkt mesajlar ile Apple Card’ınız üzerindeki herhangi bir değişikliği yapmanıza olanak sağlıyor.

Apple Card, makine öğrenmesi teknolojisinden faydalanıyor. Makine öğrenmesi sayesinde, kartınız harcamalarınızı hangi kategoriye yaptığınızı görebilecek. Böylece neye ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla tespit edebileceksiniz. Apple, kullanıcılardan Apple Card için herhangi bir gecikme ücreti ve yıllık ücret almayacağını belirtiyor. Ayrıca faiz oranlarının da oldukça düşük olacağı verilen bilgiler arasında.

Apple Card’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri ise gizlilik ve güvenlik. Apple Card ile Touch ID ve Face ID kullanacak. Bu sayede telefonunuza bir şey olsa bile kartınızın kullanılabilmesi oldukça zor olacak. Apple, ne aldığınızı ve ne kadar harcadığınızı kendi sunucularında tutmuyor ve Goldman Sachs ile beraber Apple kesinlikle bilgilerinizi üçüncü parti şirketlerle pazarlama amaçlı olarak paylaşmayacağını belirtiyor. Goldman Sachs ile Apple ortaklığının bir ürünü olan kart, yaz aylarında ABD’de satışa sunulacak.