Skip to main content

Apple, bu akşamki etkinliğinde, Netflix ve Amazon’a rakip olacak televizyon ve dizi platformunun duyurusunu gerçekleştirecek. Peki bu etkinliği nasıl takip edebilirsiniz?

Apple, bu akşam yeni ofisindeki Steve Jobs Theatre’daki etkinliğinde Netflix ve Amazon’a rakip olacak ücretli televizyon ve dizi platformunu tanıtacak.

Apple’ın etkinliği bugün TSİ 20.00’de düzenlenecek ve canlı yayında yeni uygulamalar açıklanacak. Apple Park’ta düzenlenecek tanıtım için gönderilen davetiyelerde her zamanki gibi etkinliğe dair bir bilgi verilmedi. Davetiyelerde  “It’s show time” (Gösteri zamanı) yazması, şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı televizyon hizmetinin duyurusunu yapacağı yönündeki beklentileri güçlendirdi.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Apple’ın merakla beklenen bu akşamki etkinliğinde, televizyon ve dizi platformunun yanı sırada gazete ve dergi aboneliği servisinin de duyurusunun yapılması bekleniyor. Gazetenin haberinde Apple’ın televizyon ve film platformuna, dizilerin yayın hakkı ve orijinal yapımlar için bir milyar dolardan fazla kaynak ayırdığı öne sürüldü.

Peki Apple etkinliğini canlı olarak nasıl izleyebilirsiniz?

Apple’ın bugün TSİ 20.00’de düzenlenecek ve canlı yayınını bu adresten takip edebilirsiniz. Apple ayrıca twitter.com/Apple adresinden de etkinliği canlı yayımlayacak. Bağlantı için gerekli cihazların şu özelliklere sahip olmadı gerekiyor:

  • Safari’de iOS 10.0 veya üzeri
  • Safari’de macOS Sierra 10.12 veya üzeri
  • Windows 10’da Microsoft Edge
  • Linux üzerinde Chrome ve Firefox’un yeni sürümleri
  • Apple TV (2 veya 3. Nesil – 6.2 veya üstü yazılıma sahip) veya 4. nesil Apple TV.
  • Kredi kartı da duyurulabilir