Skip to main content

Apple’ın yeni iPad modellerini tanıtacağı etkinlik Let Loose sloganı ile bu akşam Türkiye saatiyle 17.00’de düzenlenecek.

Hatırlarsanız Apple’ın yeni iPad modellerini, 7 Mayıs tarihinde düzenlenecek özel bir etkinlik ile tanıtacağını sizlere aktarmıştık.

Beklenen an geldi. Apple’ın bu akşam Türkiye saatiyle 17.00’de düzenleyeceği etkinlikte dört yeni iPad’in tanıtması bekleniyor. Bu cihazlarda beklenen en büyük yenilikler arasında ise ekran güncellemeleri yer alıyor.

Yeni iPad Pro’nun bir iPad’de ilk kez OLED ekrana sahip olacağı, 11,1 inç ve 12,9 inç boyutlarında sunulacağı söylenirken, yeni iPad Air’ın da mevcut versiyonundaki donanımsal geliştirmelerin yanı sıra 10,9 ve 12,9 inç boyutlarında geleceği tahmin ediliyor. iPad Air’ın 12,9 inçlik modelinde mini-LED ekrana yükseltilmesi bekleniyor. Yeni iPad modellerinde M3 veya M4 çipine yer verileceği de belirtilenler arasında.

Öte yandan Apple’ın yeni Magic Keyboard ve yeni Apple Pencil’ı piyasaya süreceği yönünde söylentiler de var. Ayrıca Apple’ın iPad’lere özel yeni kılıfları tanıtması bekleniyor.

Apple’ın iPad etkinliğini şirketin web sitesinde ve YouTube’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

Kaynak: Apple iPad event: What to expect – TechCrunch