Skip to main content

Apple, yeni iPad modellerini, 7 Mayıs tarihinde düzenlenecek özel bir etkinlik ile tanıtılacağını duyurdu.

Hatırlarsanız Apple’ın yeni iPad modellerini Mart ayında tanıtılabileceğini sizlere aktarmıştık. Ve beklenen oldu. Apple, dün basın mensuplarına gönderdiği davetiyeler ile 7 Mayıs’ta düzenlenecek online etkinliği duyurdu.

Apple’ın paylaştığı bilgilere göre “Let Loose” sloganı ile düzenlenecek etkinliğin görselinde Apple Pencil tutan bir el görünmesi, konunun iPad’ler ile ilgili olduğunu doğrular nitelikte.

Aylardır yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri hakkında söylentiler dolaşıyordu, dolayısıyla Apple’ın bu etkinliği çok da sürpriz olmadı. Etkinlikte dört yeni iPad’in tanıtılması bekleniyor. Bu cihazlarda beklenen en büyük yenilikler arasında ise ekran güncellemeleri yer alıyor. Yeni iPad Pro’nun bir iPad’de ilk kez OLED ekrana sahip olacağı söylenirken, yeni iPad Air’ın da en azından 12,9 inçlik modelinde mini-LED ekrana yükseltilmesi bekleniyor. Ayrıca Apple’ın yeni Magic Keyboard ve yeni Apple Pencil’ı piyasaya süreceği yönünde söylentiler de var.

Tüm bu ihtimallerin gerçek olup olmayacağını 7 Mayıs tarihinde göreceğiz. Etkinliğin Türkiye saatiyle 17.00’de düzenleneceğini belirtelim.

Kaynak: Apple confirms May 7 event: We’re expecting new iPads and 2 other products – Mashable