Skip to main content

Apple yeni öğrenci programı Everyone Can Create’i duyurdu. Everyone Can Create neler sunuyor?

Apple,  Apple Pencil ile birlikte çalışan yeni 9.7 inç iPad’i ve öğrencilerin yaratıcılığını pekiştirerek amacıyla tasarladığı programları duyurdu.

Everyone Can Create, öğretmenlerin çizim, müzik, film yapımı ve fotoğrafçılığı herhangi bir konudaki ders planlarına entegre etmelerini eğlenceli ve kolay hale getiren yeni ve ücretsiz bir ders programı. Bu yeni ders programı, Apple’ın öğretmenlerin öğrencilerin heyecanlı ve ilgili olmasını sağlamaları için hazırladığı, türünün tek örneği olan başarılı Everyone Can Code girişimine katılıyor.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin daha yaratıcı olabilmelerini amaçlayan Everyone Can Create,  9.7 inç iPad’den yararlanacak şekilde tasarlandı. Okullar için indirimli fiyatlarla sunulan yeni iPad; büyük Retina ekran, A10 Fusion çip, gelişmiş kameralar, taşınabilirlik, kullanım kolaylığı ve tüm gün dayanan pil ömrü sağlıyor. iPad ayrıca öğretmenlere ve öğrencilere App Store’daki iPad için üretilen 1,3 milyondan fazla uygulamanın yanı sıra Pages, Numbers, Keynote, GarageBand, Clips ve iMovie gibi ücretsiz, güçlü ve yerleşik uygulamalara erişme olanağı da veriyor.

Apple, öğretmenlerin ödev hazırlamalarına, öğrencilerin ilerlemelerini görmelerine ve sınıfta uygulamaların gücünden yararlanmalarına yardımcı olan, güçlü yeni Okul Uygulamasını da duyurdu. Okul Uygulaması, Apple’ın dünyanın her yerindeki okullarda iPad’in sınıfa entegre edilmesine yardımcı olmak için kullanılan Derslik uygulamasını temel alıyor.

Derslik Mac’e geliyor
Öğretmenlerin öğrencilerin iPad’lerini yönetmelerine yardımcı olan, derslerde öğrencilere yol göstererek geride kalmamalarını ve çalışmalarını paylaşmalarını sağlayan Derslik uygulaması artık Mac’te.

Derslik uygulamasıyla öğretmenler; uygulamaları, kitapları ve web sayfalarını aynı anda tüm öğrencilerin aygıtlarında kolayca açabilir, tüm öğrencilerin aygıtlarına belge gönderebilir veya onlardan belge alabilirler. Uygulamanın Mac versiyonunun beta sürümü Haziran ayından itibaren sunulacak.