Skip to main content

Garanti Bankası’nda teknolojiden sorumlu yöneticilerde önemli değişiklikler yaşandı.

Garanti Bankası’nın üst yönetiminde değişikliklere gidildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamaya göre, Garanti Bankası Teknoloji, Operasyon, Merkezi Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Erel görevinden ayrıldı. 24 yıllık Garanti Bankası kariyerinden sonra emekli olmaya karar veren Erel, bankadaki görevinden 28 Şubat’ta  ayrıldı.  Hüsnü Erel’in yerine ise İlker Kuruöz atandı. Kuruöz’ün unvanı Mühendislik Hizmetleri ve Veriden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak belirlendi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Hüsnü Erel, 1994 yılında Garanti Bilişim Teknolojisi Genel Müdürü olarak göreve transfer edildi. 1997’den bugüne kadar çalıştığı pozisyonda kalan Erel, aynı zamanda Garanti Ödeme Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Garanti Bilişim Teknolojisi Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak da sorumluluk üstlendi. Erel’in bankacılık ve işletmecilik dallarında 42 yıllık iş tecrübesi bulunuyor.

Sektörün yakından tanıdığı bir isim: İlker Kuruöz

İlker Kuruöz, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans ve yüksek lisans bölümlerinden mezun olduktan sonra, ABD’de  çalışma hayatına başladı. Kısa bir süre sonra, Türkiye’ye dönen Kuruöz, 2000-2006 yılları arasında Garanti Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Bölüm Müdürü olarak çalıştı. Kuruöz bu dönemde yoğun şekilde Garanti Bankası internet bankacılığı altyapı geliştirme çalışmaları, alternatif dağıtım kanalları dönüşüm projeleri ve Doğuş Otomotiv Turkuaz yazılım geliştirme projeleri içerisinde aktif rol aldı.

2006 yılında kısa bir dönem Accenture Teknoloji Danışmanlığı Grup Yöneticisi pozisyonunda sorumluluk alan Kuruöz, 2007 yılında Turkcell’de işe başlamış ve sırasıyla Teknik Çözümler Bölüm Müdürü, Chief Information Officer, Chief Digital Officer ve Chief Technology Group Officer görevlerinde çalıştı.Kısa bir dönem vekâleten Turkcell Genel Müdürlüğü pozisyonunu yerine getiren Kuruöz, Turkcell’in yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak rol üstlendi. İlker Kuruöz, Eylül 2016’dan bu yana Doğuş Teknoloji Genel Müdürü olarak çalışıyordu. Kuruöz’le bu görevin ardından dergimize özel yaptığımız röportajı şurada okuyabilirsiniz.