TEKNOLOJİ

H.Kerem Fındık | 08.06.2017 - 15:03

Apple logolu sneaker 15 bin dolara açık artırmada

Apple logolu bir çift sneaker için 53 bin TL verir miydiniz? eBay’de düzenlenecek açık artırmada Apple meraklıları bu sneaker’ı elde etmek birbiriyle yarışacak.

ABD’li Heritage Auctions isimli müzayedeci, Apple logolu sneaker’ları açık artırmada satacağını açıkladı. Heritage Auctions ayakkabıları 15 bin dolar (53 bin TL) açılış fiyatıyla satışa koyacağını bildirdi. 11 Haziran’da eBay’de düzenlenecek müzayedeyle fiyatın 36 bin dolara kadar çıkması bekleniyor, en azından Heritage Auctions’ın beklentisi bu yönde.

Kısa bir tarama yaptığımızda Apple’a ait hatıra eşyaların yüksek fiyatlardan alıcı bulduğunu görüyoruz. Örneğin, geçen yıl bir açık artırmada Steve Jobs’ın giydiği deri ceket 22 bin dolara alıcı bulmuştu. Ayrıca yine Jobs’a ait bir Jean pantolon 3 bin, Seiko marka saat ise 12 bin 800 dolardan satılmıştı. Bu yılki bir açık artırmada da Jobs’ın kullandığı ilk kartvizitler 10 bin dolardan meraklılarına ulaşmıştı.

Apple logolu sneaker’ların hikâyesinden de kısaca bahsedelim: Bu sneaker’lar 1990’lı yılların başlarında Apple çalışanları için özel olarak üretildi. Sınırlı sayıda üretilen ayakkabıların uzun yıllar boyunca nadiren fotoğraflandığı belirtiliyor.

Açık artırmayla ilgileniyorsanız, eBay linkine buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak: The Next Web