Skip to main content

Apple bugün (10 Eylül’de) gerçekleşen etkinliğinde hep açık retina ekran, yerleşik pusula ve uluslararası acil arama özelliklerine sahip Apple Watch Series 5’i tanıttı.

Apple, hep açık retina ekran özelliğine sahip Apple Watch Series 5’i tanıttı. Önceki nesille aynı ekran büyüklüğü ve tasarıma sahip yeni Apple Watch’un dikkat çekici özelliklerinden yeni yerleşik pusular ve güncellenmiş Harita uygulaması kullanıcıların hangi yolda olduklarını görmelerine imkan veriyor.

Önemli bilgilerin her zaman görünür olmasını sağlayan yenilikçi bir ekrana sahip Apple Watch Series 5’in ekranı pil ömrünü korumak için, kullanıcı bileğini indirdiğinde soluklaşıyor ve kullanıcı bileğini kaldırdığında veya dokunduğunda ekran tam parlaklığına geri dönüyor. Bu yeni özelliği sunmak için, sektördeki tek düşük sıcaklık polisilikon ekran (LTPO), ultra düşük güç harcayan ekran sürücüsü, verimli güç yönetimi entegre devresi ve yeni ortam ışığı sensörü gibi çeşitli gelişmiş teknolojiler birlikte çalışıyor. Donanım inovasyonu ve yazılım tasarımının birlikteliği Apple Watch Series 5’in 18 saat pil ömrü sunmasını sağlıyor.

Uluslararası acil arama özelliği sayesinde kullanıcılar yaklaşık 150 ülkede acil servisleri iPhone yakında olmasa bile doğrudan arayabilecekler. Apple Watch Series 5, alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve sadece bu yeni modelde bulunan titanyum gibi çok çeşitli malzemelerden üretiliyor. watchOS 6’nın gücüyle birlikte, kullanıcılar Döngü İzleme, Gürültü uygulaması ve Aktivite Eğilimleri gibi yeni özellikler sayesinde sağlık ve zindelik durumları üzerinde kontrol sahibi olabilecekler.

Bugünden itibaren, Apple Watch Series 5 (GPS) 41 ülke ve bölgede, Apple Watch Series 5 (GPS + Cellular) ise 22 ülke ve bölgede sipariş edilebilecek. Her iki model de 20 Eylül Cuma gününden itibaren 399 dolardan başlayan fiyatlarla mağazalarda satışa sunulacak.