Skip to main content

Apple’ın merakla beklenen lansmanında, yeni iPhone modelleri iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i tanıttı.

Merakla beklenen yeni iPhone 11, Apple’ın canlı yayınıyla sonunda tanıtıldı. iPhone 11 modelinin haricinde iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin tanıtıldığını da belirtelim. iPhone 11, güçlü donanım özellikleriyle öne çıkıyor. Daha önceki sızıntıları doğrulayan iPhone 11’in tasarımına baktığımızda, arkasında ve önünde yer alan cam tasarımına yerleşen telefonun çerçevelerinde ise 7000 serisi alüminyum görüyoruz. Ayrıca telefon IP67 sertifikası ile birlikte suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

iPhone 11 özellikleri 

Büyük ekranı ve güçlü donanım özellikleriyle öne çıkan iPhone 11, 6,1 inç tam ekran tasarımı ile birlikte yeni A13 Bionic işlemcisi ve 2 kamera sistemine sahip.

iPhone X modeli ile benzer bir tasarıma sahip olan iPhone 11, büyük ekranı ile dikkatleri çekiyor. iPhone 11’in özelliklerine bakacak olursak iPhone X modeli ile benzer bir tasarıma sahip olsa da, aslında bir amiral gemi değil, bir dönemin iPhone 5c’si ve iPhone Xr’ı olduğunu söyleyebiliriz.

Apple 13 işlemcisinden güç alan iPhone 11’in işlemcisi, Apple A12’ye göre daha yüksek performans ve daha başarılı bir batarya ömrü sunuyor. iPhone 11, 4K kalitesinde videolar çekebilecek. Face ID’nin hızında ise iyileştirmeler yapıldığı vurgulandı. Telefon, bir önceki amiral gemisi iPhone modeli gibi çift arka kamera ile geliyor. 12 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamera ile birlikte gelen kamera kurulumunda ayrıca ultra geniş açı çekim yapabilen kamera yer alıyor.  60 Fps 4K video çekebilecek olan iPhone 11, ağır çekim videolar çekmenize de imkan sunacak. Ön kamera için de geliştirmeler yapan Apple, ön kamerasına ilk kez ağır çekim video kaydı özelliği de ekledi.

iPhone 11 fiyatı
6 farklı renk seçeneği ve 3 farklı depolama seçeneği sunan iPhone 11, 699 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.