Skip to main content

Apple’ın yeni telefon ve tablet modelleri üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.  Wall Street Journal’da çıkan bir habere göre; Apple’ın daha büyük ekranlı iPhone ve iPad üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Şirketin ekran…

Apple’ın yeni telefon ve tablet modelleri üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. 
Wall Street Journal’da çıkan bir habere göre; Apple’ın daha büyük ekranlı iPhone ve iPad üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Şirketin ekran büyüklüğü 13 inç’in altında bir değerde olan iPad ve 4 inçlik bir iPhone üzerinde çalışıyor olduğu iddia ediliyor. 
Koreli haber sitesi ET News’in haberine göre ise Apple Mayıs ayında 12,9 inçlik bir iPad’i, Reuters’in geçen ay bildirdiğine göre ise şirket ekran büyüklüğü 4,7 inç ve 5,7 inç olan iPhone geliştirmeyi planlıyordu. 
Üzerinde çalıştığı modellerin gerçekten üretime dönüşüp dönüşmeyeceği ise henüz belli değil. Ancak Apple çoğu teknoloji firması gibi seri üretime geçmeden önce yeni ürünü test ediyor. 
WSJ’ın kaynakları ise Apple  bu yıl 2048 x 1536 piksel ekran çözünürlüğünde 9,7 inç boyutunda bir iPad satışa sunacağını söylüyor. Verge’in haberine göre bu iPad’in bir öncekinden daha ince ve hafif olacağı tahmin ediliyor. Şirket bu stratejiyi daha önceden iPhone 5’te uygulamıştı. Ayrıca iPhone 5S’in yanında bu yıl uygun fiyatlı plastik ve farklı renk seçeneklerine sahip yeni bir modelin daha sunulacağı belirtiliyor.