Skip to main content

Amazon’un, ABD’li Prime üyelerine düşük maliyetli veya ücretsiz mobil hizmet sunmak için görüşmeler yaptığı söyleniyor.

e-ticaret devi Amazon, Prime abonelerine ücretsiz cep telefonu hizmeti sunmayı planlıyor olabilir. Bloomberg’ün haberine göre şirket; Prime müşterilerine ayda yaklaşık 10 dolar olacak şekilde düşük maliyetli ve hatta ücretsiz cep telefonu hizmeti sunmak için ABD merkezli birden fazla operatörle görüşmeler yapıyor.

Şu anda, Amazon’un Verizon, AT&T, T-Mobile ve Dish Network ile görüştüğü söyleniyor. Bloomberg’e göre, görüşmeler altı ilâ sekiz haftadır devam ediyor, ancak henüz kesin bir karar alınmadı ve rafa kaldırılabilir. Ancak mobil hizmetlerin ne kadar pahalı olabileceği göz önüne alındığında, bu, Amazon müşterileri için ilginç bir teklif olabilir. Şimdiye kadar, Amazon’un sunmayı planladığı hizmetin nasıl olacağına dair hiçbir ayrıntı yok. Yani hizmetin doğrudan Verizon, T-Mobile veya AT&T üzerinden alınan iletişim hizmetiyle aynı düzeyde hizmet sunup sunmayacağı net değil.

Görüşmelerle ilgili olarak TechCrunch’a yaptığı açıklamada Amazon sözcüsü Bradley Mattinger, Prime üyeler için her zaman daha fazla avantaj eklemenin yollarını araştırdıklarını ancak şu anda kablosuz hizmeti dahil etme planlarının olmadığını ifade etti.

Yani şirketin neler yapacağı ve ülkemizdeki Prime üyeleri için de böyle bir hizmet planlayıp planlamadığı henüz net değil.

Kaynak: Amazon is reportedly trying to offer Prime subscribers free cell phone service – engadget