Skip to main content

Microsoft, ücretsiz Teams uygulamasında toplulukları ve GroupMe özellikleri için büyük bir güncelleme duyurdu.

Discord benzeri topluluklar özelliğine ek olarak Teams artık Midjourney tarzında Topluluklarda yapay zekâ tarafından oluşturulan görüntüleri Microsoft Designer ile destekliyor.

Microsoft, yeni işlevleri, kolaylaştırılmış erişilebilirliği, hata düzeltmelerini ve diğer kullanıcı notlarını dikkate alarak, Microsoft Teams için Toplulukların güncellenmiş bir sürümünü kullanıma sundu. Bu özellikler, Windows 11 cihazlarının yanı sıra iOS ve Android cihazlarda ücretsiz olarak hemen kullanıma sunulacak. Topluluklar’da sunulan yeni özelliklerden bazıları şöyle:

  • iOS ve Android’e ek olarak artık Windows 11 cihazlarında Teams’de topluluklarla işbirliği yapılabilecek. Windows 11’de topluluk sahipleri, sıfırdan topluluk oluşturabilecek, toplulukları paylaşabilecek, üyeleri topluluklara davet edebilecek, etkinliklere ev sahipliği yapabilecek ve içeriği yönetebilecek. Web’in yanı sıra Windows 10 ve macOS cihazlarındaki Teams topluluklarına yönelik destek de yakında sunulacak.
  • Microsoft, Windows 11’de Teams’de Microsoft Designer desteğini de duyurdu. Topluluklar, üretken yapay zekâ teknolojisinden güç alan Microsoft Designer desteğine sahip olarak benzersiz ve kişiselleştirilmiş tasarımları zahmetsizce oluşturabilecek.
  • En son güncelleme ile birlikte ayrıca bir dizi yeni kamera işlevi de geliyor. Topluluklar, mobil cihazlardan video kaydı alabilecek veya filtreler ve işaretleme araçlarıyla içeriği düzenleyebilecek.
  • Kullanıcılar ilgi alanlarına göre öne çıkan toplulukları keşfedebilecek ve bunlara katılabilecek.
  • Topluluk sahipleri ayrıca topluluklarına katılma isteklerini onaylayabilecek veya reddedebilecek ve denetimlerini topluluklarındaki diğer kişilere atayabilecek. Ayrıca Microsoft Forms tarafından desteklenen Anketler ile topluluk üyelerinden fikir toplayabilecek.

Topluluklar güncellemelerine ek olarak Microsoft, kolej ve üniversite kampüsleri merkezli bir iletişim uygulaması olan GroupMe’deki yeni özelliklerini de duyurdu. Kullanıcılar artık, GroupMe sohbetleri içinden Microsoft Teams aramaları gerçekleştirebilecek.

Kaynak: Microsoft Teams is getting new AI tools — and they’re free – digitaltrends