Skip to main content

Albaraka Türk’te Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına ve İletişim ve Marka Yönetimi Müdürlüğü’ne atanan isim belli oldu.

Katılım bankalarından Albaraka Türk’ün üst yönetiminde görev değişimi yaşandı. Gerçekleşen atamalar öncesinde Genel Müdür Danışmanı olan Mehmet Fatih Yorulmaz, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirilirken; daha önce Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Hasan Altundağ, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı.Öte yandan, 2015 yılından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankası’nda çeşitli görevlerde bulunan M. Esad Doğanlı, İletişim ve Marka Yönetiminden sorumlu Müdür Vekili olarak atandı.

Mehmet Fatih Yorulmaz, 2005 yılında Cidde’deki İslam Kalkınma Bankası’na katılarak Afganistan, Pakistan ve Sudan gibi ülkelerde proje yöneticiliği yaptı. Sonrasında Boston Consulting Group’un Boston ve İstanbul ofislerinde yönetim danışmanlığı hizmeti verdi. Ardından Türk Telekom’da Genel Müdür Danışmanı ve TTNET’de Pazarlama, Satış ve İş Geliştirmeden sorumlu Kıdemli Direktör görevlerinde bulundu. 2014 yılında İslam Kalkınma Bankası’nın özel sektör kolu olan ICD’de kredi tahsis biriminde Orta Asya ve Türkiye’den sorumlu yönetici olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında uluslararası bir fintech girişimi olan Compare Europe Group’un Ülke Yöneticisi olarak Türkiye ofisini kurdu. 2017 yılında Albaraka Türk’e Genel Müdür Danışmanı olarak katılan Mehmet Fatih Yorulmaz, Temmuz 2020’den itibaren Pazarlama Müdürlüğü, Ürün Yönetimi Müdürlüğü, İletişim ve Marka Yönetimi Müdürlüğü ve Fiyatlama Strateji ve Yönetişim Servisi birimlerinden sorumlu Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

M. Esad Doğanlı, 2011-2014 yılları arasında Publicis Groupe bünyesindeki Starcom MediaVest Group’ta Business Intelligence departmanında görev aldı. Daha sonra Markalı Çözümler adlı girişimiyle çeşitli sektör ve markalara alternatif reklam çözümleri sundu. 2015 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nde göreve başlayan Doğanlı, ilerleyen yıllarda Organizasyonel Gelişim ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi farklı servislerin yöneticiliğini üstlendi. Esad Doğanlı, 2020 Eylül itibarıyla Albaraka Türk İletişim ve Marka Yönetimi Müdür Vekili olarak görevini sürdürüyor.