Skip to main content

Google’ın yüksek hızlı internet hizmeti Google Fiber, önümüzdeki aydan itibaren 2 gigabit internet hizmetinin fiyatını ve test edeceği tarihi açıkladı.

Arama motoru devi Google, tüketicilere pek çok hizmetin yanı sıra Google Fiber adında gigabit seviyesinde internet hizmeti de sunuyor. Şirket, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile yakında Google Fiber ile 2 gigabit internet sunmaya başlayacağını açıkladı.

Müşterilerin ihtiyaç duydukları internet hızını sunmayı amaçlayan Google, gerçekleştirdiği duyuru ile yakında Google Fiber ile 2 gigabit internet sunmaya başlayacağını açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre, Google Fiber’in 2 gigabit planı, abonelerine 2 Gbps’e kadar indirme, 1 Gbps’e kadar da yükleme hızı sunacak.

Google Fiber’in internet testleri önümüzdeki aydan itibaren ABD’nin Nashville ve Huntsville şehirlerinde 2 gigabit internet test edilmeye başlanacak. Şirket, 2021’in başlarında 2 Gbps internet hızını tüm kullanıcılarına sunabilmeyi planlıyor. Fiber şu anda ABD’deki 19 şehirde aktif olarak kullanılıyor. 2 Gigabit indirme ve 1 Gigabit yükleme hızlarının sunulacağı yeni fiber internet planını 100 dolar aylık abonelik ücretine sahip olacak.