Skip to main content

Marmara Belediyeler Birliği tarafından, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenen I. Akıllı Belediyecilik Zirvesi 28 Mart’ta İstanbul Grand Cevahir Otel’de başladı. Kamusal Hizmet için teknolojinin akıllı kullanımıyla fark…

Marmara Belediyeler Birliği tarafından, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenen I. Akıllı Belediyecilik Zirvesi 28 Mart’ta İstanbul Grand Cevahir Otel’de başladı. Kamusal Hizmet için teknolojinin akıllı kullanımıyla fark yaratan proje ve uygulamaların ön plana çıkarılmasını hedefleyen iki günlük Zirve, 29 Mart Cuma günü sona erecek. 
 
Küreselleşen dünyanın temel taşlarından biri olan şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümleri ve geliştirdikleri projeleri bir araya getirmeyi amaçlayan Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin ilk günü İstanbul Grand Cevahir Otel’de büyük bir katılımla gerçekleşti. 

Toplam 2103 Belediye, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleri, 114 özel firma, 21 sivil toplum örgütü ve 10 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen zirve, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy’un açılış konuşmaları ile başladı. 
Zirve programı

Zirvenin ilk gününde açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen oturumlarda; Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Belediyecilik Uygulamaları, Telekomünikasyon Teknolojileri, Akıllı Belediyecilik Projeleri Perspektifi ile Kamu İhale Mevzuatı, Yeni Nesil Sayaçlar ve Sayaç Okuma Teknolojileri gibi akıllı belediyeciliğe yön verecek alanlar ele alındı.
İkinci gününde Halka Yönelik Hizmetler ve Abone Teknolojileri, Coğrafi ve Kent Bilgi Sistemleri, Akıllı Belediyecilik Projeleri için Finansman Çözümleri ve Akıllı Ulaşım Teknolojileri ve Örnek Belediyecilik Uygulamaları gibi konuların ele alınacağı zirveye 1000’den fazla katılım bekleniyor.