Skip to main content

1. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde en yenilikçi ilk 10 üniversite Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteği almaya hak kazandı. TÜBİTAK’tan 10 milyon TL değerinde Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteğinden 10 yıl boyunca Özyeğin…


1. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde en yenilikçi ilk 10 üniversite Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteği almaya hak kazandı.
TÜBİTAK’tan 10 milyon TL değerinde Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteğinden 10 yıl boyunca Özyeğin Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve YTÜ birlikte yararlanacak. 
TÜBİTAK TTO Destekleme Programı’na sadece ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2012’ sıralamasında yer alan üniversiteler başvurabiliyor. Programda yer alan üniversitelerin son 5 yıl içerisinde verdikleri hizmetler ile yerel ve bölgesel paydaşlar ile yürütülen işbirlikleri gibi TTO konusundaki deneyimler, ilk 10 üniversite arasına girebilmek açısından büyük önem taşıyor.