Skip to main content

VeriFone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanlığı’na getirilen Bülent Özayaz, İstanbul’dan 50 ülkeyi yönetmeye başladı. Güvenli elektronik ödeme çözümleri sunan VeriFone’da, yeni yönetici atamaları açıklandı. Bülent Özayaz, VeriFone…

VeriFone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanlığı’na getirilen Bülent Özayaz, İstanbul’dan 50 ülkeyi yönetmeye başladı.
Güvenli elektronik ödeme çözümleri sunan VeriFone’da, yeni yönetici atamaları açıklandı. Bülent Özayaz, VeriFone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanlığı’na getirildi. 
VeriFone’da geçen yıl Güney Avrupa ve Rusya Bölgesi’nden sorumlu kıdemli başkan yardımcılığı görevini üstlenen Bülent Özayaz’ın yetki alanı Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı da içine alacak şekilde genişletildi.
VeriFone’da 4 yönetim başkanlığından biri olan Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanlığı’na getirilen Bülent Özayaz, bundan böyle İstanbul’dan Türkiye, Rusya, Yunanistan, Balkan ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri , Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de içinde yer aldığı 50 civarında ülkeyi yönetecek.
Bülent Özayaz hakkında
1973 doğumlu olan Bülent Özayaz, ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ve New York’ta bulunan Hofstra Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip.
1996 yılında New York’ta başladığı kariyerini, VeriFone’da birçok pozisyonda görev alarak sürdüren Bülent Özayaz, sırasıyla ürün geliştirme-yönetim sorumlusu, pazarlamadan sorumlu başkan yardımcılığı ve Kuzey Amerika Finansal Grubu Genel Müdür ve Başkan Yardımcılığı, VeriFone Medya Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Özayaz, 2012 yılında Güney Avrupa ve Rusya Bölgesi’nden sorumlu kıdemli Başkan Yardımcılığı göreviyle İstanbul’a transfer olmuştu.