TEKNOLOJİ

DigitalAge | 11.04.2017 - 17:08

Adidas, 3D yazıcılarla üretilen Futurecraft 4D’yi tanıttı [Video]

adidas, 3D baskılama firması Carbon ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirerek ışık ve oksijenle işlenen ilk performans ayakkabısını tanıttı.

adidas, Carbon öncülüğünde geliştirilen Dijital Işık Sentezi teknolojisini kullanarak, dünyada orta tabanı ışık ve oksijenle işlenen ilk yüksek performans ayakkabısı Futurecraft 4D’yi tanıttı. Futurecraft 4D, adidas’ın Futurecraft yolculuğunun bir meyvesi.

Futurecraft 4D’nin orta tabanı, 17 yıllık bir koşu deneyimi sayesinde elde edilen veriler sonucunda ortaya çıktı. Bu teknoloji, geleneksel prototip ile kalıp oluşturma ihtiyacını ortadan kaldıran öncü bir dijital ayakkabı parçası yaratma tekniğinden oluşuyor. Böylece, işlevsellik gerçekliğe dönüşüyor. Aynı zamanda, bu yeni teknoloji sayesinde, adidas artık tamamen farklı bir üretim ölçeğinde ve performans kalitesinde hizmet veriyor.

300 çift Futurecraft 4D, aile ve yakın çevre için 2017 yılının Nisan ayında piyasaya sunulacak. Bunu 2017 Sonbahar Kış Koleksiyonu için 5000’den fazla çift takip edecek ve gelecek sezonlarda da bu sayı artarak devam edecek.